img

Jednowizytowe leczenie kanałowe zębów

Pewnie większość osób, które myślą o leczeniu kanałowym czują strach. Kojarzy się ono z długim i bolesnym procesem, który może się ciągnąć przez wiele tygodni. Na szczęście obecnie mamy nowoczesne technologie, dzięki którym leczenie kanałowe będzie możliwe w ciągu jednego dnia. Leczenie takie budzi niemiłe uczucia i złe skojarzenia. Najczęściej jest ono bolesne i będzie długotrwało. Jednak i ta dziedzina ma pewien postęp. Jeśli budził nas ból zęba to najczęściej szybko chcieliśmy udać się do dentysty i jednym marzeniem było likwidowanie dokuczliwego bólu.

leczenie kanałowe

W momencie gdy stomatolog zaczyna leczenie obawiamy się diagnozy leczenia kanałowego, które będzie trwało długi czas. Współcześnie jak się jednak okazuje sytuacja jest już nieco inna i można tak naprawdę leczenie kanałowe wykonywać dużo sprawniej i nie będzie trzeba się go tak bardzo obawiać. Przede wszystkim zdecydowanie zmienił się charakter takiego właśnie leczenia i obecnie można je realizować praktycznie w ciągu jednej wizyty. Oczywiście będziemy odczuwać w takim momencie silny ból co związane jest z pojawiającym się stanem zapalnym w jamie zębowej i miazdze, która znajduje się w zębach.

Zwiększenie komfortu pacjenta wynikać będzie przede wszystkim z tego, że mamy nowe metody leczenia, w ramach jednej wizyty. Dzięki temu pacjent nie musi wracać do lekarza kilka razy, by w końcu jakoś doprowadzić leczenie kanałowe do końca. Obecnie tak naprawdę to leczenie będzie można skutecznie zakończyć w trakcie jednej wizyty. Jeśli będziemy dokonywać je z dużą dokładnością możemy oczekiwać, że wszystko sprawnie przebiegnie. Oczywiście jedynie dobrzy specjaliści stomatolodzy, którzy dysponują doświadczeniem i dobrym sprzętem będą w stanie takie leczenie wykonywać sprawnie w ciągu jednej wizyty w gabinecie. Dlatego jeśli obawiamy leczenia kanałowego to warto poszukać takiego gabinetu, gdzie dobry specjalista będzie mógł się skutecznie zająć naszym uzębieniem w ciągu jednej wizyty. Możliwe, że uda się szybko doprowadzić nasze zęby do porządku.

Marek

Stomatolog i redaktor naczelny janowskiesr.pl

Zobacz również